Mikrodermabrazja
Mikrodermabrazja to zabieg na twarz nazywany inaczej mikropeelingiem kontrolowanym. Osoba przeprowadzająca ma wpływ na głębokość ścierania naskórka. W trakcie można bowiem regulować takie parametry jak moc strumienia mikrokryształów, czas oddziaływania i stopień nacisku na skórę. Dzięki temu przebieg procesu dopasowujemy dokładnie do indywidualnych potrzeb pacjenta.
Złuszczanie górnych warstw naskórka stymuluje produkcję nowych komórek. Następnie migrują one w górę i zastępują te, które zostały usunięte. W efekcie cera staje się elastyczna, dotleniona, odżywiona, a przede wszystkim odmłodzona. Zabieg niweluje plamy pigmentacyjne, a także widoczność zmarszczek i rozszerzonych porów.
Rodzaje mikropeelingu kontrolowanego
Mikropeeling kontrolowany to bezpieczna oraz bezbolesna metoda na upiększanie cery. Złuszczanie naskórka może jednak przybierać różne formy, dlatego też da się wyróżnić kilka następujących rodzajów mikrodermabrazji:
-
diamentowa – głowice aparatury są wykonane z materiału diamentowego. Metoda jest polecana szczególnie do skóry wrażliwej i ze skłonnościami alergicznymi;
-
korundowa – z głowicy wyrzucane są pod ciśnieniem mikrokryształy korundu, czyli zmikronizowanego tlenku glinu. W efekcie produkcja włókien kolagenowych i elastynowych w tkance staje się intensywniejsza, a tym samym cera staje się napięta oraz jędrna;
-
tlenowa – na skórę oddziałuje strumień składający się z soli fizjologicznej oraz tlenu. W ten sposób dochodzi również do dogłębnego oczyszczenia cery – zatkanych porów. Dzięki temu można zapobiegać powstawaniu zaskórników, krostek i zmian o charakterze zapalnym.